Nasz Sprzęt

  • Unit renomowanej firmy z wbudowanym systemem dezynfekcji końcówek


  • Radiowizjografia cyfrowa pozwala znacznie zminimalizować szkodliwe promieniowanie RTG, obraz pojawia się na dużym monitorze komputera.

 

 

  • Satelec  X-Mind DC – aparat rentgenowski do zdjęć wewnątrzustnych z generatorem wysokiej częstotliwości. Technologia wysokiej częstotliwości przetwarzania (200kHz) pozwala na redukcję o ok. 30% dawki promieniowania miękkiego – promieniowania, które pochłaniane jest przez pacjenta, a nic nie wnosi dla jakości zdjęć rtg.

Dzięki zmiennej wartości napięcia (60 lub 70 kV) oraz zmiennej wartości prądu anodowego (4-8 mA) możliwe jest uzyskanie zdjęć o odpowiednim kontraście i poziomach odcieni szarości.
Wszystkie nowatorskie rozwiązania zastosowane w aparacie rtg gwarantują użytkownikowi bezpieczeństwo.

Głowica RTG – nowoczesna konstrukcja głowicy rtg (60-70kV, 4-8mA) gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa  – możliwość obrotu o 395 stopni. Głowica zawiera podwójną przesłonę i filtr eliminujące szkodliwe promieniowanie miękkie.

 

  • Mikrosilnik endodontyczny z  endometrem szwajcarskiej firmy NOUVAG – służy do precyzyjnego opracowania i poszerzenia kanałów korzeniowych oraz pomiaru długości kanału korzeniowego

 

 

  • Kamera wewnątrzustna – produkcji japońskiej, wykorzystuje wysoką jakość odtwarzania obrazu, umożliwiając dokładną wizualizację detali. Białe diody elektroluminescencyjne (LED) zapewniają idealny kontrast w połączeniu z dobrym odzwierciedleniem kolorów na ekranie. Kamera o rozdzielczości 780000 pikseli współpracująca z komputerem i monitorem.

 

 

  • Aparat do znieczuleń zewnątrzustnych WAND – Z punktu widzenia pacjenta znieczulenia Wand istotnie różnią się od technik tradycyjnych czy też znieczuleń wykonywanych innymi urządzeniami. Pacjenci wskazują na znacznie większy komfort, a bardzo często na całkowitą bezbolesność procesu znieczulania.

Wand zapobiega wystąpieniu odroczonego bólu w miejscu zdeponowania anestetyku – kiedy płyn jest wtłaczany strzykawką pod dużym ciśnieniem może dojść do uszkodzenia tkanek miękkich, które objawia się odroczonym, trwającym kilkanaście godzin bólem w miejscu iniekcji. Dzięki Wand ból może być znacznie mniejszy lub może wcale nie wystąpić. Dzieje się tak, ponieważ środek znieczulający podawany przez Wand penetruje tkanki wolniej, z prędkością fizjologiczną. Płyn jest na bieżąco absorbowany a ciśnienie nie wywołuje destrukcji tkanek, która jest przyczyną bólu

Wand pozwala uniknąć odrętwienia ust, policzka, języka w czasie zabiegu – pacjent, który pierwszy raz jest poddawane znieczuleniu może poczuć się „pozbawiony” części swojej twarzy. Nie jest to miłe doznanie, a u wielu  wywołuje ogromny niepokój. Bezbolesne techniki Wand pozwalają znieczulić jeden, wybrany ząb oraz uniknąć zbyt rozległego znieczulania tkanek miękkich – technika Wand STA oraz śródkostna. Pacjent nie odczuwa bólu, ale zachowuje czucie i pełną sprawność mimiczną w obrębie ust, policzków, i języka.

 

 

  • Autoklaw – profesjonalna sterylizacja narzędzi i sprzętu stomatologicznego